Продаж якісного чорнозему з доставкою по Києву та області будь-якими партіями.
Ґрунт – це верхній шар землі, змінений за допомогою чинників ґрунтотворення. Гірська порода та ґрунт різняться тим, що грунт має органічні та мінеральні речовини (гумус) і у ньому відбуваються інтенсивні біологічні процеси. Якщо ви маєте земельну ділянку, яка вкрита чорноземом, ви щаслива людина, адже ви отримуєте хороший врожай і деякий час ви можете не підживлювати грунт різними мінеральними добривами, біодобавками та органікою, не вносити в чорнозем вміст перегною. Що таке чорнозем (що значить чорнозем, чорнозем що це)? Чорнозем пояснення слова (чорнозем значення, чорнозем походження слова) - родючий чорний ґрунт, багатий на перегній, що утворився переважно в степових і лісостепових районах. Термін «чорнозем» ввів в ужиток М.В. Ломоносов в кінці 18 століття. Чорнозем це ідеальний грунт для будь-яких рослин. На перших порах грунт чорнозем не вимагає внесення будь-яких добрив і дає високі врожаї, тому він використовується для формування родючості грунту. Якщо ви внесете навіть невелику кількість чорнозему у виснажену землю, вона відновить свої характеристики, оздоровиться і порадує вас високими врожаями. Значне покращення стану виснаженої землі можемо спостерігати при застосуванні грунту чорнозем на легких піщаних та супіщаних грунтах. Також чорнозем використання широке має у складі суміщей. Наприклад, при застосуванні піску до суглинного чорнозему утворюється більш легкий суглинковий родючий шар з великою кількістю гумусу та поживних речовин. Потрібно попередити, що чорнозем родючість внесенням на ділянку один раз проблему не вирішить, з часом мікробіологічний показник грунту зменшується, разом з тим зменшується вміст поживних речовин у ньому. Чорноземний грунт має гарну родючість тоді, коли гарно зволожена земля, чорнозем юа застосовується для вирощування зернових, овочевих та кормових культур, для насаджень садів та виноградників, у ландшафтному дизайні та оздоблюванні прибудинкових територій. У цій статті ми розповімо вам все про чорнозем. Отож, розпочинаємо.
Як утворилися чорноземи.
Як утворюється чорнозем? Чорнозем утворився в особливих умовах помірного періодичного вологого та посушливого клімату під степовою трав’янистою рослинністю на багатій на глину породі – лесі багато століть тому в умовах степових та лісостепових зон. Чорнозем утворено способом природним шляхом без втручання людини в цей процес, хоча на сьогоднішній день новітні технології дозволяють створювати штучний чорнозем з такими ж якостями, але за коротший проміжок часу. Чорнозем за будовою є продукт, що утворився внаслідок розкладання решток рослин та різних мікроорганізмів і є живою екосистемою. Розберемося, як утворюються чорноземний грунт и ? Для утворення чорнозему потрібні особливі умови: рельєф рівнинний з ярами та западинами, материнські породи, на яких утворюється чорнозем – леси або лесовидні суглинки, періодичне зволоження та висушування грунту, густий рослинний покрив з великим корінням, в середньому глибиною до 50-100 см. При перегниванні решток рослинного покриву 85% гумусу утворюють корені рослин. Необхідна умова для формування чорнозему – присутність у грунті живих мікроорганізмів та безхребетних тварин, які переробляють рештки рослин та підпушують землю; помірне випаровування вологи, середній рівень опадів – до 500-600 мм, середня річна температура +3-70С. На швидкість формування впливає наявність грунтових вод, що розташовані близько. Вони покращують газообмін у грунті, пришвидшують процес гниття рослин. Корені отримують вологу та корисні речовини, розпушують грунт і завдяки цьому відбувається покращення газообміну в чорноземі. Усі комплексні заходи сприяють повному розкладу рослинності та накопиченню гумусу, що є складовою частиною чорнозему. Мікроорганізми та бактерії, що містяться в чорноземі, розкладають рештки рослинності, утворюючи гумус. Гумус забарвлює чорнозем грунт в темний колір, причому чим темніший колір у нього, тим чорнозем поживніший. Ось вам і відповідь на запитання, чому чорнозем чорний та чому чорнозем найродючіший грунт (чому чорнозем найродючіший, чому чорнозем родючий).Гумус також впливає на структуру грунту, він зліплює дрібні частинки грунту в більші, роблячи її зернисто-грудкуватою. Не можна не згадати, де знаходиться чорнозем в Україні. Вони займають в Україні близько 60% усієї площі і поширені в лісостеповій (крім західної частини) та степовій зоні.
Характеристика та властивості чорнозему.
Головна та найважливіша чорнозем характеристика – вміст у ньому гумусу. Це речовина, що складається з органічних сполук, гумінових кислот, котрі утворюються внаслідок складних біохімічних реакцій та знаходяться у легкій для засвоєння і доступній формі для харчування рослин. Властивості грунту чорнозем грунтуються на декількох ознаках. Перша ознака, за якою відрізняють чорнозем біла церква від інших грунтів, це чорнозем вміст гумусу. Якщо ви в руках стиснете чорнозем у грудочку, на долонях залишиться жирний чорний відбиток. Це є доказом того, що в чорноземі присутній гумус. Раніше процентний вміст чернозем гумус досягав 15%, але на сьогоднішній день максимальне значення може бути 14%. Все пояснюється тим, що чорнозем не встигає відновлювати свої якості при надмірному навантаженні, таким чином грунт виснажується. Грунт чорноземний під впливом сонця та води не печеться, на відміну від глинистих грунтів, не висихає так швидко на сонці, як піщані. Коренева система рослин повністю забезпечена киснем та поживними речовинами. Вапно, що знаходиться у грунті, ’’гасить’’ утворені бактеріями органічні кислоти, таким чином закріплює гумус у грунті. Чорнозем склад містить органічно-мінеральні колоїди, що запобігають зміні реакції грунту. Чорнозем коефіцієнт зволоження дорівнює 0,8-1,2.
Порівняння чорнозему з гноєм або перегноєм зовсім недоречне, так як концентрація поживних речовин у цих сполуках занадто висока, і внесення понад норму цих речовин у грунт може мати негативні наслідки для рослин. Чорнозем його властивості влаштовані таким чином, що поживні речовини (грунт чорнозем вміст перегною) знаходяться у збалансованому стані, тому використовувати його можна в чистому вигляді без додавання будь-яких домішок та грунту. Дуже близький до чорнозему за походженням торф, який теж утворюється внаслідок розкладання рослинних решток, але в інших природно-кліматичних умовах та без доступу кисню. Наступна характеристика– вміст кальцію, який потрібен для всіх рослин у період росту та плодоношення. Чорнозем містить кальцій до 70%, що позитивно впливає на ріст та урожайність культур. Чорнозем ph має зазвичай нейтральну або слаболужну реакцію грунту, такі значення підходять для більшості культур, що робить його універсальним грунтом в сільському господарстві та садівництві. Який колір має чорнозем (якого кольору чорнозем)? Чорнозем зовнішній вигляд має темно-бурий або чорний колір. Є випадки, коли чорнозем колір має білявий, що свідчить про місткість у ньому гіпсу, кремнезему, глини. У чорнозема зернисто-грудкувата помірно-пухка структура, яка не вимивається і не утворює кірок на поверхні, не вивітрюється та не ущільнюється. Чорнозем властивості має високу повітроникність та водопроникність. Чорнозем водопроникність сприяє збільшенню вмісту кисню та вологи в грунті і створює сприятливі умови для росту коренів. При намоканні грудочки чорнозему утворюється консистенція, що нагадує глину, яка довго не висихає, утримуючи вологу всередині на відміну від торфу.
Чорнозем опис має характеристики, які завжди беруть до уваги, це щільність, питома вага та об’ємна вага чорнозему. Питома вага чорнозему – це відношення ваги матеріалу до займаного об’єму твердих частинок грунту без враховування пустот між частинками. Згідно з лабораторними дослідженнями питома вага чорнозему дорівнює 1,2-1,5т/м3. Яка вага чорнозему? У сухому вигляді вага 1м3 чорнозему буде меншою, ніж у мокрому. Чорнозем насипна щільність показує, яка вага чорнозему в 1 м3 в природному стані з урахуванням всіх пустот і пор між піщинками грунту. Цей показник вимірюється в т/м3. Від насипної щільності чорнозему залежать показники водопроникності і повітропроникності, теплоємності, а також вона впливає на якість та швидкість росту рослин. Об’ємна вага чорнозему – це вага, яка може поміститися в об’ємі 1м3. Чорнозем об’ємна вага залежить від домішок, що присутні в чорноземі, вологості грунту, глибини залягання чорнозему, показник залежить від стану грунту і має значення 1,2т-1,6т. Перевести чорнозем куб в тони або м3 в тони не важко, коли знаєш питому вагу та та об’єм, підставимо значення в формулу: V = m / p, де V - об'єм; m - маса; p - питома вага. Тепер визначити,який чорнозем краще, буде легко.
Важлива властивість чорнозем кількість повітря у ньому. Якщо будова грунту оптимальна, ступінь аерації повинна бути не нижче 15%. Менший вміст повітря погіршує ріст та розвиток рослин. Зі збільшенням щільності грунту зменшується частка повітря в ньому. Якщо у грунті щільність буде більше, ніж 1,45г/см3, грунт не буде пропускати достатньо повітря, аерація порушиться. Понаднормова щільність грунту негативно впливає на схожість рослин, забарвлення листя, відбувається деформація коренів та уповільнюється ріст рослин.
Види чорнозему в Україні.
В Україні розрізняють декілька видів чорноземів, які сформувалися внаслідок різних умов клімату, різних складів материнської породи та завдяки різній рослинності (чорнозем тип рослинності). Це так звані опідзолені чорноземи, звичайні степові, типові та південні. Завдяки тому, що у місцях утворення чорноземів випадає невелика кількість опадів, поживні речовини, що містяться у чорноземі, не вимиваються і накопичуються у ньому. Завдяки цьому чорноземи мають більший гумусовий шар, аніж інші грунти. Ця особливість і вплинула на стан родючості грунтів.
Чорноземи опідзолені і темно-сірі опідзолені грунти сформувалися на більшій частині Лівобережного лісостепу, менше їх на Правобережжі, залягають глибиною до 2 метрів. Чорноземи опідзолені характеристика (чорнозем опідзолений характеристика): шар гумусу – 40-60см, у них відсоток гумусу 3,5-5,5%, тому вони родючі. Опідзолений чорнозем утворився внаслідок заростання степу широколистими лісами. Має хороші властивості. Зовні подібний до темно-сірих опідзолених грунтів.
Чорнозем звичайний характеристика (чорнозем звичайний опис): володіє таким же відсотком гумусу, як і опідзолені, проте мають меншу глибину залягання, близько 60-80см. Найродючіший шар з гумусом займає 40-50см. Чорнозем звичайний (чорноземи звичайні) має високу родючість, яка залежить від вологості грунту. Поширені такі чорноземи від південного лісостепу до південного сухого степу. Утворення відбулося завдяки різнотрав’ю у степах за умов посушливого клімату і глибокого залягання грунтових вод. Чорнозем звичайний малогумусний і чорнозем звичайний середньогумусний займають північну високу і вологу частину, що примикає до лісостепу. Розташовані на Донецькому кряжі і є перехідними до типових чорноземів. Чорноземи звичайні господарське використання викликає занепокоєння, адже інтенсивне використання площ під посіви технічних культур призводить до зменшення органічних та мінеральних речовин у грунті, погіршення структури чорнозему, втрати чорноземами їх властивостей.
Чорнозем типовий (чорноземи типові) утворився під лучними степами та в умовах періодичного посушливого та зволоженого клімату, завдяки цьому коріння і волога проникала в глибину шару. Чорнозем типовий характеристика: гумусовий шар досягає 120-150см, має темне забарвлення. Має зернисту структуру чорноземи типові вміст гумусу 3-9% у верхньому шарі, родючість висока. Чорнозем типовий малогумусний має у верхньому горизонті до 6% гумусу, чорнозем типовий середньогумусний – 6-9% гумусу. Чорнозем типовий малогумусний характеристика не відрізняється від загальної характеристики цього типу чорнозему. Залягання в неглибоких шарах карбонатів кальцію та магнію обумовлюють нейтральну та слаболужну реакцію грунту. Вміст фосфору та калію – середній. Такий тип чорнозему багатий на азот, це пов’язано з вмістом гумусу.
Чорноземи південні займають територію південного степу України, тобто степового Криму. Утворилися в умовах посушливого клімату під ковило-типчаковими степами. Містять найменшу кількість гумусу, 3,5-5%, і глибину залягання 30-60см. Врожайність висока, але теж потрібна волога для вирощування культур, так як на глибині 90-120см залягає суцільний водонепроникний горизонт.
Використання чорнозему.
Власники земельних ділянок усіма своїми силами намагаються підвищити родючість грунту для підвищення врожайності. Для цього використовують різні методи та всі доступні засоби. Щоб досягти максимального ефекту, потрібно знати, як використовувати на ділянці чорнозем київ без шкоди для екосистеми. Для озеленення використовувати чорнозем у чистому вигляді не рекомендується, враховуючи його його водопроникність, щільність та структуру. На глиняних грунтах краще використовувати торф у сумішах з додаванням чорнозему або без нього та компост. Як пропускає воду чорнозем (чорнозем як пропускає воду, як чорнозем зберігає воду)? Структура чорнозему побудована так, що чорнозем добре вбирає і тримає вологу, а також гарно провітрюється. Такі якості сприяють розвитку та розмноженню різних мікроорганізмів у чорноземах і гарному живленню рослин. Якщо розібратися, чорнозем якого обробітку потребує, то слід знати, що природна родючість грунту і так висока, але вона може збільшуватися внаслідок застосування деяких заходів, спрямованих на поліпшення врожайності, наприклад, глибокого обробітку, який полягає в розрихлюванні та підпушуванні грунту, а також в прополюванні бур’янів.
Чорнозем чорноземний використовується для вирощування різних культур, на чорноземах вирощують кормові, зернові, технічні, а також різні овочі. На ньому закладають виноградники, сади, декоративні рослини, облаштовують газони, альпійські гірки, розарії, клумби та квітники. Завдяки високій урожайності цей грунт використовують у теплицях. Однак властивості чорнозему мають властивість змінюватися через декілька років, рослини в період росту використовують поживні речовини, що містяться в чорноземі, зменшується кількість бактерій і його поживність зменшується. Для того, щоб підтримувати належну родючість та мінеральний склад, потрібно вносити добрива та підживлювати чорноземи іншими складовими. Також чорнозем чи чорнозем використовують для підживлення легких піщаних грунтів в суміші з торфом та компостом. Якщо додати навіть невелику кількість чорнозему до виснаженого грунту, з часом можна помітити хороші результати – він додає вологи грунту, насичує мінералами, покращує структуру. Але на важких суглинках та глиняних грунтах його використання не дасть позитивного ефекту по тій причині, що глину на глину ніхто не вкладає.
Як поповнити нестачу поживних речовин у чорноземі?
Як зробити чорнозем родючим? Для підживлення чорнозему застосовують золу. Вона містить такі мікроелементи, як марганець, бор, вапно. Більшість садоводів-городників використовують попіл з деревини. Попіл з молодих дерев має у своєму складі багато азоту, що сприяє росту та розвитку кореневої системи. Добриво не містить хлору, це його особлива перевага. Можна використовувати для покращення складу грунту перепрілий гній. Він покращує ріст рослин. Таке добриво вносять у грунт один раз на 2-3 роки. Також використовують для цих цілей пташиний послід, його укладають шаром 15см і додають суперфосфат. Його можна перемішати з торфом або грунтом. Щоб застосовувати компост у якості добрива, його потрібно приготувати. Компост складається з перепрілої трави, бур’янів, залишків їжі. Щоб добриво запрацювало, потрібно його скласти пластами і постійно зволожувати. Так воно швидше розкладеться і наповнить грунт поживними речовинами. Готовий компост навесні вкладають в землю і прикопують.
Цікаві факти про чорнозем.
Представляємо вам чорнозем цікаві факти. Більшість впевнені, що чорнозем – це просто порожня земля. Та це помилкова думка. Насправді грунт наповнений життям – гриби, комахи, бактерії, рослини. Вчені підрахували, що біля 30% усіх мікроорганізмів світу живе у грунті, у жмені грунту знаходиться більше мікроорганізмів, ніж людей на планеті. Ще одна корисна властивість – чорнозем вбирає вуглець , який інтенсивно виділяється в атмосферу завдяки техногенному впливу на навколишнє середовище. Мікроорганізми, що живуть у грунті, використовують для виробництва антибіотики. Зокрема, стрептоміцин, засіб від туберкульозу, був винайдений за такою схемою.
Доставка чорнозему.
Дуже часто ми стикаємося із запитаннями: де купити чорнозем, де можна купити чорнозем. Вам потрібно купити чорнозем в києві (купити чорнозем київ, купити грунт чорнозем, купити землю чорнозем) ? Наша компанія до Ваших послуг. Ми працюємо на ринку вже багато років. Ми допоможемо вирішити проблему і організуємо чорнозем з доставкою на вашу ділянку. Маємо надійну команду фахівців, які якісно виконують свою роботу. Ми реалізуємо тільки якісний чорнозем, який має високу родючість. Ми пропонуємо вам купити чорнозем олх (чорнозем олх), що відповідає усім вимогам технічної документації. Доставка чорнозему проводиться самоскидами нашої компанії вантажопід’ємністю від 5 до 40 тон. Це дозволяє швидко доставити якісний та недорогий чорнозем на вашу ділянку в зручний для вас час. Оптові замовники можуть розраховувати на знижку при купівлі великої партії чорнозему. Наша пропозиція чорнозем купити київ вас зацікавить, ви отримуєте можливість не турбуватися про доставку, усі питання ми вирішуємо швидко та якісно. Якщо у вас є власна присадибна ділянка, вам може знадобитися чорнозем фото, чорнозем малюнок, ви можете чорнозем купити просто зараз, подзвонивши за номером, який бачите на сайті. Наші фахівці проконсультують вас стосовно усіх питань, що стосуються чорнозему та приймуть замовлення, це не забере у вас багато часу. Крім того, купуючи чорнозем у нас, ви заощаджуєте свій час та бюджет. Чорнозем ціна залежить від багатьох факторів. Серед них відстань від пункту навантаження до вашої присадибної ділянки, а також чорнозем ціна київ ціна залежить від обсягу замовленого чорнозему та типу самоскида. Чорнозем цена доступна, ви будете приємно вражені. Чорнозем купить у Києві ми пропонуємо від 5 тон для будь-яких цілей: для присадибної ділянки, для формування газону, для ландшафтного дизайну. Якщо вас зацікавила наша пропозиція, пропонуємо купити чорнозем грн у нас, адже ми чекаємо ваших дзвінків!